Podstawa prawna:
Art. 17 ust. 1 MAR – informacje poufne.
Treść raportu:
Zarząd spółki ML SYSTEM S.A. („Spółka”, „Emitent”), w nawiązaniu do raportów bieżących nr 35/2023 z dnia 14 października 2023 r. oraz 1/2024 z dnia 12 stycznia 2024 r., informuje że w dniu 2 września 2024 r. Spółce została doręczona decyzja Komisji Nadzoru Finansowego („KNF”) z dnia 23 sierpnia 2024 r. w przedmiocie nałożenia na Emitenta na podstawie art. 96 ust. 1i ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o ofercie publicznej i warunkach wprowadzania instrumentów finansowych do zorganizowanego systemu obrotu oraz o spółkach publicznych („ustawa o ofercie”) kary pieniężnej w wysokości 600.000 zł, w związku z niewykonaniem obowiązku, o którym mowa w art. 17 ust. 1 w zw. z art. 7 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku („rozporządzenie MAR”) poprzez nieprzekazanie do wiadomości publicznej:
1) powstałej w dniu 16 stycznia 2021 r. informacji, której KNF przypisała walor informacji poufnej, o nawiązaniu współpracy z Centrum Medyczne Medyk Sp. z o.o. Sp. k. w Rzeszowie („CM Medyk”), mającej na celu złożenie wniosku do Komisji Bioetycznej przy Okręgowej Izbie Lekarskiej w Rzeszowie o wydanie opinii dotyczącej przeprowadzenia jednoośrodkowego ewaluacyjnego badania klinicznego, pt. „Ocena przydatności klinicznej, czułości i specyficzności urządzenia Covid Detector do bezinwazyjnej diagnostyki w czasie rzeczywistym zakażeń wywołanych przez wirus SARS-CoV-2 potwierdzonej badaniami genetycznymi przy wykorzystaniu metody SARS-CoV-2 (COVID-19) RT-PCR firmy GSD NowaPrime” oraz mającej na celu przeprowadzenie przez CM Medyk tego badania klinicznego, pod warunkiem uprzedniego wydania w tym przedmiocie pozytywnej opinii przez Komisję Bioetyczną przy Okręgowej Izbie Lekarskiej w Rzeszowie;
2) powstałej w dniu 3 lutego 2021 r. informacji, której KNF przypisała walor informacji poufnej, o złożeniu wniosku do Komisji Bioetycznej przy Okręgowej Izbie Lekarskiej w Rzeszowie na przeprowadzenie jednoośrodkowego ewaluacyjnego badania klinicznego pt. „Ocena przydatności klinicznej, czułości i specyficzności urządzenia Covid Detector do bezinwazyjnej diagnostyki w czasie rzeczywistym zakażeń wywołanych przez wirus SARS-CoV-2 potwierdzonej badaniami genetycznymi przy wykorzystaniu metody SARS-CoV-2 (COVID-19) RT-PCR firmy GSD NowaPrime”.
Decyzja KNF nie jest ostateczna i Spółce przysługuje możliwość złożenia wniosku o ponowne rozpoznanie sprawy lub skargi do właściwego sądu administracyjnego. Emitent nie zgadza się z rozstrzygnięciem zawartym w decyzji i po rozważeniu argumentacji prawnej i faktycznej rozważy skorzystanie z przysługujących środków zaskarżenia.