Serwis relacji inwestorskich

Opis działalności

Strona główna O ML System Opis działalności

ML System to wysoce wyspecjalizowana spółka technologiczna z bardzo silnym zapleczem badawczo-laboratoryjnym, oferująca innowacyjne rozwiązania fotowoltaiczne zintegrowane z budownictwem (BIPV). Produkty ML System stanowią atrakcyjną alternatywę dla tradycyjnych materiałów budowlanych. Spółka jest liderem w swojej branży na rynku polskim. Co więcej, zgodnie z raportem Building Integrated Photovoltaic Skylights Market 2020-2027, firma należy do grona kluczowych producentów BIPV na świecie.

Oferta spółki to również szeroka paleta produktów tradycyjnej fotowoltaiki, produktów Smart City oraz specjalistycznego szkła, w tym dla branży automotive. Łączna powierzchnia zakładów produkcyjnych z magazynami i centrum badawczo-rozwojowym spółki wynosi ponad 20 tys. m kw.

 

Spółka dysponuje 13 patentami, a 9 zgłoszeń patentowych czeka na rozpatrzenie.

Od 2020 r. ML System prowadzi badania w zakresie wykorzystania zjawisk fizyki kwantowej w profesjonalnej diagnostyce medycznej.

W 2021 r. spółka uruchomiła pierwszą na świecie linię produkcyjną przeziernych szyb z powłoką kwantową generujących energię elektryczną – QGlass. Wydarzenie to nazwane „kwantową rewolucją w światowym budownictwie” jest jednym z elementów ogłoszonej przez spółkę strategii „nowej ery kwantowej”, otwierającej nowe możliwości i funkcje zastosowania szkła w branży BIPV i automotive.

BIPV+PV

Materiały fotowoltaiczne stanowiące aktywny substytut dla tradycyjnych materiałów budowlanych

Smart City

Wykorzystanie nowych technologii w celu zwiększenia interaktywności i wydajności infrastruktury miejskiej

R&D

Autorskie przełomowe technologie PV oraz zespolonych szyb budowlanych i Smart City

Szkło

Firma posiada nowoczesny zakład obróbki szkła płaskiego i luster stosowanych w budownictwie, wyposażeniu wnętrz i architekturze