Serwis relacji inwestorskich

Pierwsza oferta publiczna

Strona główna Giełda Pierwsza oferta publiczna

Na przełomie maja i czerwca 2018 r. ML System z sukcesem przeprowadził ofertę publiczną akcji, pozyskując od inwestorów 34,6 mln zł. Zebrane środki spółka zamierza przeznaczyć na realizację innowacyjnych projektów, poszerzających ofertę produktową i rozwój technologii, w tym przede wszystkim na rozpoczęcie masowej produkcji rewolucyjnych transparentnych szyb fotowoltaicznych w oparciu o technologię kropek kwantowych, a także na ekspansję zagraniczną. Według firmy najbardziej perspektywiczne są rynki Europy Zachodniej oraz Skandynawia. ML System zamierza również rozpocząć sprzedaż w Australii, gdzie pozyskała już partnera.

Inwestorom indywidualnym w ramach IPO przydzielono 90.488 walorów, zaś do inwestorów instytucjonalnych trafiło 1.191.380 akcji.

Spółka jest przekonana, że dzięki ofercie publicznej i wejściu na główny parkiet GPW realizacja ambitnych celów strategicznych będzie prostsza i bardziej efektywna. Obecność na giełdzie to dodatkowo szereg innych korzyści – większa transparentność wzmocni wiarygodność firmy przed instytucjami finansowymi oraz potencjalnymi partnerami i kontrahentami, co pozwoli obniżyć koszty finansowania. Zwiększy się także rozpoznawalność i popularność marki. Zarząd firmy wierzy, że efektem pełnego wykorzystania instrumentów, jakie oferuje rynek kapitałowy będzie wzrost wartości ML System.

Kluczowe liczby

34,6
mln

pozyskała spółka od inwestorów w ramach IPO

90.488

walorów przydzielono inwestorom indywidualnym

1.191.380

akcji trafiło do inwestorów instytucjonalnych

27

wyniosła cena ostateczna jednej akcji w IPO