Serwis relacji inwestorskich

ML System wzmacnia zarząd

Strona główna O ML SystemAktualności ML System wzmacnia zarząd

Rafał Sadzyński został powołany przez radę nadzorczą ML System na stanowisko członka zarządu spółki. Funkcję obejmie 23 maja 2023 r. Nowy członek zarządu specjalizuje się w optymalizacji procesów operacyjnych firmy.

Systematycznie zwiększamy skalę działania firmy, czemu towarzyszy stała rozbudowa asortymentu ze szczególnym uwzględnieniem produktów „nowej ery kwantowej”, opartych na zaawansowanej i unikatowej technologii. Rozwój przedsiębiorstwa jest najbardziej efektywny w sytuacji, kiedy odbywa się przy współudziale odpowiednio przygotowanej i doświadczonej kadry managerskiej, zaznajomionej ze skomplikowanymi procesami operacyjnymi, produkcyjnymi i logistycznymi. Włączenie Rafała Sadzyńskiego do zarządu ML System w pełni odpowiada tym oczekiwaniom i celom. Jesteśmy przekonani, że wniesie on do spółki niezbędną wiedzę i energię, wzmacniając nasz zarząd – komentuje Dawid Cycoń, prezes ML System.

Rafał Sadzyński zdobywał doświadczenie managerskie w zakresie zarządzania operacyjnego i łańcuchami dostaw w firmach z branży B2B oraz FMCH na stanowiskach dyrektora operacyjnego, dyrektora łańcucha dostaw oraz dyrektora logistyki. Ponadto, posiada bogate doświadczenie w obszarze kompleksowego zarządzania przedsiębiorstwem o rozbudowanej strukturze organizacyjnej i szerokim zasięgu działania w Polsce i krajach CEE, gdzie w pełni odpowiadał za wyniki finansowe firmy jako dyrektor zarządzający.

Rafał Sadzyński w latach 2020 – 2022 pełnił funkcję dyrektora zarządzającego w Decalu Solution, będącej częścią Deceuninck Group. W latach 2018 – 2020 sprawował funkcję dyrektora działu logistyki w BZK i Wspólnicy. W latach 2015 – 2018 jako dyrektor łańcucha dostaw pracował w UMC Poland. W latach 2011 – 2015 pełnił funkcję prezesa w Reynaers Polska, gdzie wcześniej, w latach 2001 – 2011, pełnił funkcję dyrektora operacyjnego.
Nowy członek zarządu jest absolwentem Wydziału Transportu Politechniki Warszawskiej, gdzie uzyskał tytuł magistra inżyniera. Uzyskał tytuły MBA na Belgijskim Instytucie Zarządzania oraz BBA z zakresu zarządzania finansami przedsiębiorstw na londyńskiej Thames Valley University. Ponadto, ukończył studia podyplomowe z zarządzania w Szkole Głównej Handlowej (SGH).

Raport ESPI dotyczący powołania nowego członka zarządu: https://infostrefa.com/infostrefa/pl/wiadomosci/45374675,ml-system-sa-9-2023-powolanie-nowego-czlonka-zarzadu.

W najbliższych miesiącach ML System planuje ponadto wzmocnienie składu działu handlowego.

ML System to wysoce wyspecjalizowana spółka technologiczna z bardzo silnym zapleczem badawczo-laboratoryjnym, oferująca innowacyjne rozwiązania fotowoltaiczne zintegrowane z budownictwem (BIPV). Produkty ML System stanowią atrakcyjną alternatywę dla tradycyjnych materiałów budowlanych. Spółka jest liderem w swojej branży na rynku polskim. Co więcej, zgodnie z raportem Building-Integrated Photovoltaic Skylight Market Size and Projection 2023-2030, firma należy do grona kluczowych producentów BIPV na świecie. Oferta spółki to również szeroka paleta produktów tradycyjnej fotowoltaiki, produktów Smart City oraz specjalistycznego szkła, w tym dla branży automotive. Łączna powierzchnia zakładów produkcyjnych z magazynami i centrum badawczo-rozwojowym spółki wynosi ponad 25 tys. m kw. Spółka dysponuje 16 patentami, a osiem zgłoszeń patentowych czeka na rozpatrzenie. Od 2020 r. ML System prowadzi badania w zakresie wykorzystania zjawisk fizyki kwantowej w profesjonalnej diagnostyce medycznej. W 2021 r. spółka uruchomiła pierwszą na świecie linię produkcyjną przeziernych szyb z powłoką kwantową generujących energię elektryczną. Wydarzenie to nazwane „kwantową rewolucją w światowym budownictwie” jest jednym z elementów ogłoszonej przez spółkę strategii „nowej ery kwantowej”, otwierającej nowe możliwości i funkcje zastosowania szkła w branży BIPV i automotive.