Serwis relacji inwestorskich

Moduły ML System trafią na budynek zaprojektowany przez Daniela Libeskinda

Strona główna O ML SystemAktualności Moduły ML System trafią na budynek zaprojektowany przez Daniela Libeskinda

ML System dostarcza szkło fotowoltaiczne do prestiżowego 20-kondygnacyjnego centrum biznesowego Artery, zlokalizowanego w Wilnie, zaprojektowanego przez światowej sławy architekta – Daniela Libeskinda. Litwa tym samym staje się kolejnym krajem eksportowym spółki. Podobnie jak Węgry, gdzie firma dostarcza 2,5 tys. m2 szkła powłokowego, które zamontowane zostanie na rewitalizowanym budynku tamtejszego Ministerstwa Finansów, znajdującym się w zabytkowej części Budapesztu.

Fakt, że nasze szkło fotowoltaiczne zostanie zamontowane na tak reprezentatywnym obiekcie, jakim jest centrum biznesowe Artery, to dla nas duża nobilitacja. Cieszymy się, że oferowane przez ML System rozwiązania wybierane są przez uznanych architektów, a do tego grona bez wątpienia zalicza się Daniel Libeskind. Budynek zlokalizowany w Wilnie zostanie ukończony w tym roku – komentuje Dawid Cycoń, prezes ML System.

Wyróżniamy się najszerszymi możliwościami technicznymi w branży BIPV. Produkty oferowane przez ML System są certyfikowane i chętnie stosowane w budownictwie kubaturowym, odpowiadają wprost na coraz ostrzejsze wymagania techniczne, jakim muszą sprostać budynki. Unikatowe cechy i parametry naszych rozwiązań to efekt rozpoczętych ponad dekadę temu, konsekwentnie realizowanych działań B+R i skutecznych wdrożeń, dających spółce realną przewagę na rynku – podkreśla Dawid Cycoń.

Wizualizacja Artery: Artery – Citify.

Daniel Libeskind, opisując projekt wileńskiej Artery, podkreślił, że: „wieża, zgodnie z ideą, ma stać się XXI-wiecznym symbolem tego miasta”.

Litwa to nowy kraj eksportowy spółki. Do tej grupy dołączyły także Węgry, gdzie ML System dostarcza 2,5 tys. m2 szkła powłokowego, które zainstalowane zostanie na rewitalizowanym budynku tamtejszego Ministerstwa Finansów. Węgierska realizacja wpisuje się w unijną strategię „Fala Renowacji”, mającą na celu zwiększenie efektywności energetycznej budynków. W marcu bieżącego roku ML System uczestniczyć będzie w targach „Construma Budapest | International fair for building”, które odbędą się w stolicy Węgier. Obecność na wydarzeniu ukierunkowana jest na pogłębianie relacji z kontrahentami z nowego, obiecującego rynku.

Oprócz intensyfikacji działań sprzedażowych w krajach CEE spółka pracuje jednocześnie nad umocnieniem pozycji w Europie Zachodniej. W związku z tym ML System w kwietniu bieżącego roku zaprezentuje swoje technologie i produkty podczas największych na świecie targów dedykowanych branży architektonicznej i budowlanej – „BAU | World’s Leading Trade Fair for Architecture, Materials, Systems”, które odbędą się w Monachium. Stoisko spółki wyposażone zostanie w nowoczesne – niektóre premierowo zaprezentowane- rozwiązania i koncepcje dla zrównoważonego, ekologicznego budownictwa.

Warto zaznaczyć również, że na rynku eksportowym ML System dostarcza aktualnie szkło fotowoltaiczne z podwyższonymi wymaganiami izolacji akustycznej na nowopowstający budynek w centrum Monachium. Spółka zrealizowała także dostawę ponad 1 tys. m2 fotowoltaicznej fasady wentylowanej do modernizowanej szkoły w Norwegii oraz modułów BIPV do siedziby Shell w Holandii, która również poddawana jest renowacji.

Europejska „Fala Renowacji”, która dopiero wzbiera, będzie znaczącym impulsem rozwojowym dla całej branży BIPV, w tym oczywiście ML System. Intensyfikujemy nasze działania marketingowe i sprzedażowe, aby wykorzystać dobrą koniunkturę. Rozwiązania architektoniczne oferowane przez ML System doskonale sprawdzają się zarówno przy projektach modernizacyjnych, jak i nowopowstających obiektach – podsumowuje Dawid Cycoń.