Serwis relacji inwestorskich

ML System z wartą 44,2 mln zł umową na dostawę sprzętu do Active Glass

Strona główna O ML SystemAktualności ML System z wartą 44,2 mln zł umową na dostawę sprzętu do Active Glass

ML System zawarł z SERVITECH wartą 44,2 mln zł netto umowę na dostawę i uruchomienie systemu przygotowania krawędziowych warstw absorbujących w ramach linii produkcyjnej Active Glass.

Zakontraktowaliśmy już zasadniczą większość maszyn i sprzętu do linii produkcyjnej Active Glass (kwantowa, przeciwpożarowa szyba zespolona). Projekt przebiega zgodnie z harmonogramem, w przyszłym roku ruszymy z produkcją. Dynamizujemy inwestycje, by w 2024 rok wejść z pełnymi mocami wytwórczymi rozwiązań „nowej ery kwantowej”. Liczymy, że te produkty będą lokomotywą napędzającą naszą firmę – komentuje Dawid Cycoń, prezes ML System.

Przedmiotem projektu Active Glass jest wdrożenie do produkcji innowacyjnej szyby zespolonej generującej energię elektryczną o masowym zastosowaniu w budownictwie i branży automotive. Dzięki możliwości personalizacji kształtu proponowane rozwiązanie znajdzie zastosowanie we wszystkich rodzajach przeszkleń i systemach mocowania. Docelowo szyby będą mieć również funkcję przeciwpożarową – pozytywnie przeszły już badania odporności ogniowej. Zespolenia spełniły wszystkie wymagania dla klasy EI30, czyli wykazały zdolność do powstrzymania ognia przed przedostaniem się przez przegrodę w czasie min. 30 minut.

Łączna wartość tego projektu wynosi 147,4 mln zł, z czego 88,5 mln zł to dofinansowanie z Unii Europejskiej.