Serwis relacji inwestorskich

ML System będzie współpracować z OKNO-POL

Strona główna O ML SystemAktualności ML System będzie współpracować z OKNO-POL

ML System podpisał umowę o współpracy z OKNO-POL, dzięki której możliwe będzie zaoferowanie na rynku rezydencjalnym produktów stolarki otworowej z użyciem wypełnień szklanych wykorzystujących zaawansowane i unikatowe technologie ML System.

Dzięki podpisanemu porozumieniu nasz partner, firma OKNO-POL, będzie pierwszym producentem stolarki otworowej dla rynku rezydencjalnego, który zaoferuje rozwiązania
z zastosowaniem naszych produktów z linii Smart Glass, w tym QGlass (w pełni transparentne szyby z powłoką kwantową generujące energię elektryczną) w kanale B2C. Chcemy, aby docelowo klienci indywidualni mogli korzystać z darmowej energii słonecznej, wykorzystując do tego własne okna. Zamierzamy współpracować zarówno na rynku polskim, jak i zagranicznym. Maksymalne wykorzystanie źródeł odnawialnych jest konieczne wobec aktualnych wyzwań energetycznych i trwającego kryzysu – komentuje Dawid Cycoń, prezes ML System.

OKNO-POL jest producentem stolarki okiennej dla rynku rezydencjalnego, posiada rozbudowaną sieć sprzedaży na terytorium Europy Zachodniej, Stanów Zjednoczonych oraz Kanady. Specjalizuje się w zakresie oferty kierowanej do klientów indywidualnych.

Możliwość współpracy z innowatorem, który dysponuje szeroką i zaawansowaną technologicznie ofertą produktów BIPV, jakim jest ML System, bardzo nas cieszy. Uważamy, że dzięki połączeniu potencjałów obu firm stolarka otworowa dla rynku rezydencjalnego zyska dodatkową jakość. Okazuje się, że szyby QGlass wyposażone w powłokę kwantową nie są rozwiązaniem dedykowanym jedynie budownictwu wielkopowierzchniowemu i biurowcom, ale także klientom indywidualnym – podkreśla Krzysztof Marczykiewicz, prezes OKNO-POL.

O spółce:

ML System to wysoce wyspecjalizowana spółka technologiczna z bardzo silnym zapleczem badawczo-laboratoryjnym, oferująca innowacyjne rozwiązania fotowoltaiczne zintegrowane z budownictwem (BIPV). Produkty ML System stanowią atrakcyjną alternatywę dla tradycyjnych materiałów budowlanych. Spółka jest liderem w swojej branży na rynku polskim. Co więcej, zgodnie z raportem Building Integrated Photovoltaic Skylights Market 2020-2027, firma należy do grona kluczowych producentów BIPV na świecie. Oferta spółki to również szeroka paleta produktów tradycyjnej fotowoltaiki, produktów Smart City oraz specjalistycznego szkła, w tym dla branży automotive. Łączna powierzchnia zakładów produkcyjnych z magazynami i centrum badawczo-rozwojowym spółki wynosi ponad 20 tys. m kw. Spółka dysponuje 13 patentami, a 6 zgłoszeń patentowych czeka na rozpatrzenie. Od 2020 r. ML System prowadzi badania w zakresie wykorzystania zjawisk fizyki kwantowej w profesjonalnej diagnostyce medycznej. W 2021 r. spółka uruchomiła pierwszą na świecie linię produkcyjną przeziernych szyb z powłoką kwantową generujących energię elektryczną – QGlass. Wydarzenie to nazwane „kwantową rewolucją w światowym budownictwie” jest jednym z elementów ogłoszonej przez spółkę strategii „nowej ery kwantowej”, otwierającej nowe możliwości i funkcje zastosowania szkła w branży BIPV i automotive.