Serwis relacji inwestorskich

ML System zwiększa rekordowy portfel zleceń

Strona główna O ML SystemAktualności ML System zwiększa rekordowy portfel zleceń

ML System zbuduje za 16 mln zł netto farmę fotowoltaiczną o mocy 2 MW wraz z wewnętrzną siecią energetyczną oraz systemem magazynowania energii na terenie ogrodów Zespołu Pałacowo – Parkowego oraz Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Przeworsku, a także za kwotę 4,5 mln zł netto farmę Sokółka o mocy 1,25 MW dla PKN Orlen.

To kolejne, duże zamówienia dla energetyki zawodowej po ostatnio komunikowanych, min. o mocy 37,1 MW do Taurona oraz 3 MW do Świętokrzyskich Kopalni Surowców Mineralnych. Przed nami kolejne projekty i kolejne umowy. Popyt napędzany jest przez skokowo rosnące ceny energii. Mamy rekordowy portfel zamówień o wartości przekraczającej 200 mln zł i dobrze zdywersyfikowane kanały sprzedaży. Pozyskujemy nowe zlecenia w obszarze szkła powłokowego, w tym m.in. ponad 5000 m2 na biurowiec Infinity Wrocław. Realizujemy również dostawy szkła powłokowego na obiekty Cavatiny w Bielsku Białej, Krakowie i Łodzi, a także na biurowiec The Park Kraków 2, o łącznej powierzchni ponad 20 tys. m2 – komentuje Dawid Cycoń, prezes ML System.

W obszarze BIPV stale poszerzamy rynki zbytu. Weszliśmy na wymagający rynek niemiecki, gdzie podpisaliśmy umowę na dostawy modułów BIPV dla prestiżowego obiektu w Monachium. Naszymi klientami są podmioty publiczne, firmy prywatne, deweloperzy, wykonawcy fasad, producenci stolarki i generalni wykonawcy. Odgrywamy istotną rolę w procesie transformacji energetycznej – dodaje Dawid Cycoń.

ML System realizuje także projekty inwestycyjne i badawczo-rozwojowe w ramach strategii Nowej Ery Kwantowej, która zakłada osiągnięcie pozycji globalnego dostawcy produktów bazujących na technologii kropek kwantowych dla szkła fotowoltaicznego. Produkty te dedykowane są obiektom architektonicznym i sektorowi automotive.  m.in. poprzez wspólny projekt QDrive realizowany z Pilkington Automotive Poland. Zdobyte na przestrzeni kilkunastu lat wysokie kompetencje spółki w ramach nanotechnologii wykorzystywane są również w innych produktach, m.in. w ogniwach do elektrolizera wodoru.

Intensyfikujemy działania spółki w każdym obszarze. W odpowiedzi na zapotrzebowanie rynkowe dynamicznie zwiększamy nasze moce produkcyjne. Jesteśmy dobrze przygotowani do przeobrażeń dokonujących się w zakresie energetyki odnawialnej – podsumowuje Dawid Cycoń.

O spółce:

ML System to wysoce wyspecjalizowana spółka technologiczna z bardzo silnym zapleczem badawczo-laboratoryjnym, oferująca innowacyjne rozwiązania fotowoltaiczne zintegrowane z budownictwem (BIPV). Produkty ML System stanowią atrakcyjną alternatywę dla tradycyjnych materiałów budowlanych. Spółka jest liderem w swojej branży na rynku polskim. Co więcej, zgodnie z raportem Building Integrated Photovoltaic Skylights Market 2020-2027, firma należy do grona kluczowych producentów BIPV na świecie. Oferta spółki to również szeroka paleta produktów tradycyjnej fotowoltaiki, produktów Smart City oraz specjalistycznego szkła, w tym dla branży automotive. Łączna powierzchnia zakładów produkcyjnych z magazynami i centrum badawczo-rozwojowym spółki wynosi ponad 20 tys. m kw. Spółka dysponuje 13 patentami, a 6 zgłoszeń patentowych czeka na rozpatrzenie. Od 2020 r. ML System prowadzi badania w zakresie wykorzystania zjawisk fizyki kwantowej w profesjonalnej diagnostyce medycznej. W 2021 r. spółka uruchomiła pierwszą na świecie linię produkcyjną przeziernych szyb z powłoką kwantową generujących energię elektryczną – QGlass. Wydarzenie to nazwane „kwantową rewolucją w światowym budownictwie” jest jednym z elementów ogłoszonej przez spółkę strategii „nowej ery kwantowej”, otwierającej nowe możliwości i funkcje zastosowania szkła w branży BIPV i automotive.