Serwis relacji inwestorskich

ML System intensyfikuje działania w Skandynawii i na rynkach DACH

Strona główna O ML SystemAktualności ML System intensyfikuje działania w Skandynawii i na rynkach DACH

ML System podpisał umowę na dostawy szkła zespolonego z BIPV i nadrukiem na budynek siedziby szwedzkiej gminy Örebro. Całość projektu opiewa na ponad 1000 m2 szkła w kilkunastu różnych, skomplikowanych formatach.

Zamówienie z gminy Örebro w Szwecji, to już drugi w tym roku projekt, po holenderskim budynku Urzędu Miasta w Voorst, modernizowany celem zwiększenia jego efektywności energetycznej, gdzie dostarczamy moduły fotowoltaiczne typu BIPV do zagranicznych instytucji administracji publicznej – komentuje Dawid Cycoń, prezes ML System.

Pozycja ML System na rynku skandynawskim stale rośnie, a spółka w ostatnim czasie wzmocniła swój zespół handlowy w tym regionie, konsekwentnie realizując politykę wzrostu eksportu. Obok dostawy do Örebro, kolejnym projektem ML System w Skandynawii jest zamówienie dotyczące 1200 m2 specjalistycznego szkła, które będzie tworzyło ściany ochronne kortów Padel Tennis w kilku lokalizacjach na terenie Szwecji.

Determinacja spółki w działaniach promocyjno-handlowych w Austrii, która od lat stawia na zieloną energie, przyniosła efekty w postaci zamówień z branży infrastruktury transportowej na tym rynku. ML System wraz z jednym ze swoich strategicznych partnerów realizuje obecnie dostawy modułów na fotowoltaiczne zadaszenie stacji kolejowej, zlokalizowanej na obrzeżach Wiednia. Ponadto, współpracując z nowym partnerem, spółka dostarcza fotowoltaiczne ekrany dźwiękoszczelne do zamontowania na wybranych odcinkach austriackich autostrad.

Od dłuższego czasu wiążemy duże nadzieje z rynkami DACH. Przygotowaliśmy się do ekspansji na tym rynku, identyfikując podmioty, z którymi chcemy pracować. Prowadzimy rozmowy z kolejnymi, potencjalnymi partnerami. Ponadto, myśląc o konieczności spełnienia wszystkich norm i wymagań, kończymy proces certyfikacji celem pełnej gotowości do wejścia na rynek BIPV w tym regionie – dodaje Dawid Cycoń.

ML System to wysoce wyspecjalizowana spółka technologiczna z bardzo silnym zapleczem badawczo-laboratoryjnym, oferująca innowacyjne rozwiązania fotowoltaiczne zintegrowane z budownictwem (BIPV). Produkty ML System stanowią atrakcyjną alternatywę dla tradycyjnych materiałów budowlanych. Spółka jest liderem w swojej branży na rynku polskim. Co więcej, zgodnie z raportem Building Integrated Photovoltaic Skylights Market 2020-2027, firma należy do grona kluczowych producentów BIPV na świecie. Oferta spółki to również szeroka paleta produktów tradycyjnej fotowoltaiki, produktów Smart City oraz specjalistycznego szkła, w tym dla branży automotive. Łączna powierzchnia zakładów produkcyjnych z magazynami i centrum badawczo-rozwojowym spółki wynosi ponad 20 tys. m kw. Spółka dysponuje 13 patentami, a 6 zgłoszeń patentowych czeka na rozpatrzenie. Od 2020 r. ML System prowadzi badania w zakresie wykorzystania zjawisk fizyki kwantowej w profesjonalnej diagnostyce medycznej.

Kontakt dla mediów

Tomasz Danelczyk

tdanelczyk@tailorsgroup.pl

+48 665 885 390