Serwis relacji inwestorskich

Covid Detector produkcji ML System ze 100-proc. skutecznością potwierdzoną przez madrycką klinikę

Strona główna O ML SystemAktualności Covid Detector produkcji ML System ze 100-proc. skutecznością potwierdzoną przez madrycką klinikę

ML System z sukcesem zakończył walidację urządzenia Covid Detector w Hiszpanii – prowadzone we wrześniu w hiszpańskiej klinice Clinica Virgen de las Nieves w Madrycie badania wykazały 100-proc. skuteczność urządzenia w detekcji wirusa SARS-CoV-2 z wydychanego powietrza.

Walidacja urządzenia w madryckiej klinice stanowi jednocześnie potwierdzenie skuteczności urządzenia w ramach niezależnej, zagranicznej jednostki medycznej. Zarówno spółka, jak i nasi hiszpańscy partnerzy jesteśmy zadowoleni ze skuteczności przeprowadzonych testów, tym bardziej że wyniki zostały w 100-proc. potwierdzone wynikami testów PCR. Sukces nie przeszedł bez echa w hiszpańskim świecie medycznym, a jego wagę dostrzegły m.in. firmy diagnostyczne – mówi Dawid Cycoń, prezes ML System.

ML System kontynuuje prace badawcze ukierunkowane na utrzymanie równie wysokiej skuteczności urządzenia w identyfikacji obecnych i nowych mutacji wirusa SARS-CoV-2.

– W oczekiwaniu na uznanie wyników badań urządzeniem Covid Detector za równoważne innym, powszechnym na rynku metodom, spółka prowadzi działania nad potwierdzeniem skuteczności urządzenia na rynkach zagranicznych. Jest to szczególnie istotne w krajach o rosnącym odsetku wariantu Delta wśród zachorowań, a nasze urządzenie w trybie profesjonalnym może być używane do badań przesiewowych – dodaje Dawid Cycoń.

ML System to wysoce wyspecjalizowana spółka technologiczna z bardzo silnym zapleczem badawczo-laboratoryjnym, oferująca innowacyjne rozwiązania fotowoltaiczne zintegrowane z budownictwem (BIPV). Produkty ML System stanowią atrakcyjną alternatywę dla tradycyjnych materiałów budowlanych. Spółka jest liderem w swojej branży na rynku polskim. Co więcej, zgodnie z raportem Building Integrated Photovoltaic Skylights Market 2020-2027, firma należy do grona kluczowych producentów BIPV na świecie. Oferta spółki to również szeroka paleta produktów tradycyjnej fotowoltaiki, produktów Smart City oraz specjalistycznego szkła, w tym dla branży automotive. Łączna powierzchnia zakładów produkcyjnych z magazynami i centrum badawczo-rozwojowym spółki wynosi ponad 20 tys. m kw. Spółka dysponuje 13 patentami, a 6 zgłoszeń patentowych czeka na rozpatrzenie. Od 2020 r. ML System prowadzi badania w zakresie wykorzystania zjawisk fizyki kwantowej w profesjonalnej diagnostyce medycznej.

Kontakt dla mediów

Tomasz Danelczyk

tdanelczyk@tailorsgroup.pl

+48 665 885 390