Serwis relacji inwestorskich

Covid Detector od ML System z certyfikatem EMC

Strona główna O ML SystemAktualności Covid Detector od ML System z certyfikatem EMC

Covid Detector od ML System otrzymał od notyfikowanej jednostki J.S. Hamilton Poland certyfikat zgodności z dyrektywą EMC, potwierdzający, że za sprawą zminimalizowanej emisji fal elektromagnetycznych można go bezpiecznie używać w przestrzeniach zamkniętych.

Uzyskanie certyfikatu EMC jest istotnym kamieniem milowym w  procesie wprowadzania do obrotu Covid Detectora, jako wyrobu medycznego wykorzystywanego do tzw. samokontroli. Stanowi potwierdzenie, że można go bezpiecznie używać, ponieważ nie wpływa negatywnie w zakresie emisji fal elektromagnetycznych na inną aparaturę, w tym medyczną. Chcemy, aby nasze urządzenie było docelowo instalowane nie tylko w placówkach medycznych, ale również w hotelach, zakładach pracy czy podczas imprez masowych, celem przeprowadzania testów przesiewowych na dużą skalę komentuje Dawid Cycoń, prezes ML System.

Równolegle w ramach trybu profesjonalnego spółka stara się o wydanie rekomendacji dla Covid Detectora na wykorzystanie urządzenia w procesie kwalifikacji osób badanych do kwarantanny lub jej zwolnienia, np. na lotniskach.

Rozmawiamy zarówno z polskimi instytucjami, jak i partnerami zagranicznymi. Otrzymujemy sygnały o chęci wykorzystania Covid Detectora nie tylko w polskich portach lotniczych, ale także europejskich, a nawet spoza naszego kontynentu. Nie mamy wpływu na tempo procedowania, jednak liczymy, że uzyskamy wymagane rekomendacje możliwie szybko. Uważamy, że włączenie Covid Detectora do pełnego procesu diagnostycznego pozwoliłoby na skuteczniejszą walkę z czwartą falą pandemii koronawirusa  – dodaje Dawid Cycoń.

ML System uruchomił dedykowaną Covid Detectorowi stronę internetową: coviddetector.eu, gdzie prezentuje najważniejsze informacje związane z procesem komercjalizacji urządzenia.

ML System to wysoce wyspecjalizowana spółka technologiczna z bardzo silnym zapleczem badawczo-laboratoryjnym, oferująca innowacyjne rozwiązania fotowoltaiczne zintegrowane z budownictwem (BIPV). Produkty ML System stanowią atrakcyjną alternatywę dla tradycyjnych materiałów budowlanych. Spółka jest liderem w swojej branży na rynku polskim. Co więcej, zgodnie z raportem Building Integrated Photovoltaic Skylights Market 2020-2027, firma należy do grona kluczowych producentów BIPV na świecie. Oferta spółki to również szeroka paleta produktów tradycyjnej fotowoltaiki, produktów Smart City oraz specjalistycznego szkła, w tym dla branży automotive. Łączna powierzchnia zakładów produkcyjnych z magazynami i centrum badawczo-rozwojowym spółki wynosi ponad 20 tys. m kw. Spółka dysponuje 13 patentami, a 6 zgłoszeń patentowych czeka na rozpatrzenie. Od 2020 r. ML System prowadzi badania w zakresie wykorzystania zjawisk fizyki kwantowej w profesjonalnej diagnostyce medycznej.

Kontakt dla mediów

Tomasz Danelczyk

tdanelczyk@tailorsgroup.pl

+48 665 885 390