Serwis relacji inwestorskich

Covid Detector od ML System wprowadzony do obrotu

Strona główna O ML SystemAktualności Covid Detector od ML System wprowadzony do obrotu

– Wprowadzenie Covid Detectora do obrotu jest zwieńczeniem wielomiesięcznych prac naszego zespołu B+R. Potwierdza ponadto naszą gotowość do zaistnienia na perspektywicznym rynku medycznym. Co istotne, zaawansowanie technologiczne urządzenia daje szansę wykrywania nie tylko koronawirusa, a także innych patogenów, co zasadniczo rozszerza spektrum jego zastosowania – komentuje Dawid Cycoń, prezes ML System.

– Otrzymujemy wiele zapytań od potencjalnych klientów z Polski i zagranicy, którzy sygnalizują chęć zastosowania naszego urządzenia m.in. podczas imprez masowych. Urządzenie z powodzeniem zostało wykorzystane w trybie profesjonalnym podczas konferencji w G2A Arena w Jasionce. Jej uczestnicy chętnie poddawali się badaniom, które przebiegały sprawnie i bezinwazyjnie. W najbliższych dniach Covid Detector będzie dostępny w naszej ofercie sprzedażowej na stronie internetowej spółki – dodaje Dawid Cycoń.

Zarząd ML System analizuje optymalną ścieżkę komercjalizacji Covid Detectora. W kolejnych miesiącach zamierza przedstawić strategię rozwoju na rynku medycznym.

ML System to wysoce wyspecjalizowana spółka technologiczna z bardzo silnym zapleczem badawczo-laboratoryjnym, oferująca innowacyjne rozwiązania fotowoltaiczne zintegrowane z budownictwem (BIPV). Produkty ML System stanowią atrakcyjną alternatywę dla tradycyjnych materiałów budowlanych. Spółka jest liderem w swojej branży na rynku polskim. Co więcej, zgodnie z raportem Building Integrated Photovoltaic Skylights Market 2020-2027, firma należy do grona kluczowych producentów BIPV na świecie. Oferta spółki to również szeroka paleta produktów tradycyjnej fotowoltaiki, produktów Smart City oraz specjalistycznego szkła, w tym dla branży automotive. Łączna powierzchnia zakładów produkcyjnych z magazynami i centrum badawczo-rozwojowym spółki wynosi ponad 20 tys. m kw. Spółka dysponuje 13 patentami, a 6 zgłoszeń patentowych czeka na rozpatrzenie. Od 2020 r. ML System prowadzi badania w zakresie wykorzystania zjawisk fizyki kwantowej w profesjonalnej diagnostyce medycznej.

Kontakt dla mediów

Tomasz Danelczyk

tdanelczyk@tailorsgroup.pl

+48 665 885 390