Serwis relacji inwestorskich

ML System z kontraktem o wartości 5 mln zł z Gminą i Miastem Ulanów

Strona główna O ML SystemAktualności ML System z kontraktem o wartości 5 mln zł z Gminą i Miastem Ulanów

Zwrot w kierunku zielonej i czystej energii dokonuje się nie tylko na poziomie polskich MŚP, a także wśród samorządów i osób prywatnych, które dostrzegają zalety płynące z zastosowania fotowoltaiki. Rosnące ceny energii ze źródeł konwencjonalnych oraz redukcja szkodliwej emisji CO2 są kluczowymi argumentami – komentuje Dawid Cycoń, prezes ML System.

Jako wiodący producent rozwiązań BIPV na świecie spółka pozostaje bardzo aktywna na rynkach zagranicznych i regularnie pozyskuje nowe zamówienia eksportowe. Najnowszy kontrakt dotyczy projektu Aeres, tj. Uniwersytetu Nauk Stosowanych w Dronten (Niderlandy), gdzie na zadaszenie budynku ML System dostarczy moduły fotowoltaiczne typu BIPV  o łącznej mocy ponad 150 kW oraz powierzchni niemal 1200 m2.

Ostatnie sukcesy handlowe na rynkach Beneluksu, Skandynawii i Wielkiej Brytanii, gdzie w drugim kwartale bieżącego roku zrealizowaliśmy pierwsze w historii zamówienie, potwierdzają rosnącą świadomość marki ML System za granicą. W tym momencie wartość portfela zamówień zagranicznych przekracza kwotę za cały ubiegły rok, a nie skończyło się jeszcze pierwsze półrocze – dodaje Dawid Cycoń.

ML System to wysoce wyspecjalizowana spółka technologiczna z bardzo silnym zapleczem badawczo-laboratoryjnym, oferująca innowacyjne rozwiązania fotowoltaiczne zintegrowane z budownictwem (BIPV). Produkty ML System stanowią atrakcyjną alternatywę dla tradycyjnych materiałów budowlanych. Spółka jest liderem w swojej branży na rynku polskim. Co więcej, zgodnie z raportem Building Integrated Photovoltaic Skylights Market 2020-2027, firma należy do grona kluczowych producentów BIPV na świecie. Oferta spółki to również szeroka paleta produktów tradycyjnej fotowoltaiki, produktów Smart City oraz specjalistycznego szkła, w tym dla branży automotive. Łączna powierzchnia zakładów produkcyjnych z magazynami i centrum badawczo-rozwojowym spółki wynosi ponad 20 tys. m kw. Spółka dysponuje 13 patentami, a 6 zgłoszeń patentowych czeka na rozpatrzenie. Od 2020 r. ML System prowadzi badania w zakresie wykorzystania zjawisk fizyki kwantowej w profesjonalnej diagnostyce medycznej.

 Kontakt dla mediów

Tomasz Danelczyk

tdanelczyk@tailorsgroup.pl

+48 665 885 390