Serwis relacji inwestorskich

„COVID Detector” wesprze największe sieci badań diagnostycznych w Polsce

Strona główna O ML SystemAktualności „COVID Detector” wesprze największe sieci badań diagnostycznych w Polsce

ML System podpisał dwa listy intencyjne z czołowymi sieciami laboratoryjnych badań diagnostycznych ukierunkowane na rozwój potencjału „COVID Detectora”. Pierwszy zawarty został z firmą Diagnostyka (diag.pl), a drugi z ALAB laboratoria (alablaboratoria.pl).

Pozytywna ocena przydatności klinicznej urządzenia „COVID Detectora” wzbudziła spore zainteresowanie rynku diagnostyki, czego efektem są podpisane listy intencyjne. Urządzenie zamierzamy wprowadzić zarówno w trybie profesjonalnym, gdzie niezbędna jest współpraca z firmami diagnostycznymi, posiadającymi rozbudowaną sieć laboratoriów, takimi jak Diagnostyka i ALAB, jak i w trybie do tzw. „samokontroli”, gdzie urządzenie będzie mogło być wykorzystywane do masowego testowania m.in. w zakładach pracy czy urzędach – komentuje Dawid Cycoń, prezes ML System.

Wyniki skuteczności „COVID Detectora” mieszczące się w zakresie Stanowiska Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych w sprawie wartości diagnostycznej testów antygenowych wykorzystywanych w rozpoznawaniu zakażeń SARS-CoV-2 oraz rekomendacji Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) dot. czułości
i specyficzności testów antygenowych, połączone z możliwością szybkiej diagnostyki dają  w ocenie ML System duży potencjał wdrożeniowy urządzenia na wielu rynkach.

W przypadku porozumienia z ALAB laboratoria, strony deklarują współpracę przy wdrożeniu systemu pomiarowego na rynkach: polskim, niemieckim oraz ukraińskim. Ponadto, firmy deklarują wspólne działania ukierunkowane na rozszerzenie diagnostyki z wykorzystaniem „COVID Detectora” o mutacje wirusa SARS-CoV-2, rozróżnienie stadium choroby oraz inne patogeny, w tym gruźlicę.

Współpraca z laboratoriami Diagnostyka, także uwzględniająca m.in. detekcję mutacji wirusa SARS-CoV-2 czy innych patogenów, zakłada ponadto diagnostykę nowotworów z wykorzystaniem urządzenia.

Konsekwentnie dążymy do jak najszybszej komercjalizacji „COVID Detectora”. Zdajemy sobie sprawę z dużej roli jaką urządzenie może odegrać w walce z pandemią, przy wykorzystaniu jego zalet w postaci szybkiego i bezinwazyjnego pomiaru. Powyższe atuty sprawiają, że urządzenie cieszy się szczególnym zainteresowaniem sieci hoteli oraz organizatorów imprez masowych. Wykorzystanie najnowszych zdobyczy techniki w zakresie fizyki kwantowej, modelowania matematycznego i uczenia maszynowego może dać niespotykane wcześniej możliwości w rozwoju systemu detekcji i wykrywaniu wielu chorób na szeroką skalę – podsumowuje Dawid Cycoń.

ML System to wysoce wyspecjalizowana spółka technologiczna z bardzo silnym zapleczem badawczo-laboratoryjnym, oferująca innowacyjne rozwiązania fotowoltaiczne zintegrowane z budownictwem (BIPV). Produkty ML System stanowią atrakcyjną alternatywę dla tradycyjnych materiałów budowlanych. Spółka jest liderem w swojej branży na rynku polskim. Co więcej, zgodnie z raportem Building Integrated Photovoltaic Skylights Market 2020-2027, firma należy do grona kluczowych producentów BIPV na świecie. Oferta spółki to również szeroka paleta produktów tradycyjnej fotowoltaiki, produktów Smart City oraz specjalistycznego szkła, w tym dla branży automotive. Łączna powierzchnia zakładów produkcyjnych z magazynami i centrum badawczo-rozwojowym spółki wynosi ponad 20 tys. m kw. Spółka dysponuje 13 patentami, a sześć zgłoszeń patentowych czeka na rozpatrzenie. Od 2020 r. ML System prowadzi badania w zakresie wykorzystania zjawisk fizyki kwantowej w profesjonalnej diagnostyce medycznej.

Kontakt dla mediów

Tomasz Danelczyk

tdanelczyk@tailorsgroup.pl

+48 665 885 390