Serwis relacji inwestorskich

ML System zwiększa portfel zamówień

Strona główna O ML SystemAktualności ML System zwiększa portfel zamówień

ML System, jeden z globalnych liderów rynku BIPV (eng. Building Integrated Photovoltaics), podpisał umowę o wartości blisko 10 mln zł na dostarczenie instalacji BIPV w formie żaluzji, fasad wentylowanych, świetlików oraz produktów klasycznej fotowoltaiki. Kontrakt dotyczy kompleksu obiektów zlokalizowanych w Oławie i okolicach, w tym Galerii Oławskiej, będącej największą galerią handlową w regionie.

W ostatnim czasie spółka podpisała również umowę, której przedmiotem jest dostarczenie szkła laminowanego z nadrukiem oraz konstrukcji fasady wentylowanej do budynku Malmö University Orkanen Library. Łączna powierzchnia szkła to 5 tys. m2.

Rozwiązania szklane w budownictwie nie stanowią już jedynie o wartości estetycznej budynków, a ich rola wykracza poza konwencjonalne funkcje konstrukcyjne. Zastosowanie innowacyjnych modułów fotowoltaicznych w postaci żaluzji, fasad wentylowanych czy świetlików oferuje połączenie atrakcyjnej barwy, nowej formy architektonicznej z technologią produkcji energii.  Wychodzi to naprzeciw modzie na ekologiczne budownictwo oraz wpisuje się w coraz bardziej rygorystyczne wymagania formalno- prawne w zakresie efektywności energetycznej nowo powstających i modernizowanych budynków – komentuje Dawid Cycoń, prezes ML System.

W ostatnim czasie ML System podpisał również umowę, której przedmiotem jest dostarczenie szkła laminowanego z nadrukiem oraz konstrukcji fasady wentylowanej do budynku Malmö University Orkanen Library. Jest to jeden z najbardziej rozpoznawalnych obiektów architektonicznych w Malmö. Zamawiającym jest Fasadglas Bäcklin AB.

Szkło, ze względu na swoją strukturę i nadruk, tworzy ciekawy efekt „iluzji optycznej” i zmienia swój wygląd w zależności od pogody i kąta, z którego patrzymy na fasadę. Przemieszczając się, można zaobserwować, że fasada „żyje”. Łączna powierzchnia szkła to 5 tys. m2 – podkreśla Dawid Cycoń.

ML System to wysoce wyspecjalizowana spółka technologiczna z bardzo silnym zapleczem badawczo-laboratoryjnym, oferująca innowacyjne rozwiązania fotowoltaiczne zintegrowane z budownictwem (BIPV). Produkty ML System stanowią atrakcyjną alternatywę dla tradycyjnych materiałów budowlanych. Spółka jest liderem w swojej branży na rynku polskim. Co więcej, zgodnie z raportem Building Integrated Photovoltaic Skylights Market 2020-2027, firma należy do grona kluczowych producentów BIPV na świecie. Oferta spółki to również szeroka paleta produktów tradycyjnej fotowoltaiki, produktów Smart City oraz specjalistycznego szkła, w tym dla branży automotive. Łączna powierzchnia zakładów produkcyjnych z magazynami i centrum badawczo-rozwojowym spółki wynosi ponad 20 tys. m kw. Spółka dysponuje 13 patentami, a sześć zgłoszeń patentowych czeka na rozpatrzenie.

Kontakt dla mediów

Tomasz Danelczyk
tdanelczyk@tailorsgroup.pl
+48 665 885 390