Serwis relacji inwestorskich

ML System pozyskał w formie leasingu halę produkcyjną o powierzchni 6,2 tys. m2 w Zaczerniu

Strona główna O ML SystemAktualności ML System pozyskał w formie leasingu halę produkcyjną o powierzchni 6,2 tys. m2 w Zaczerniu

ML System podpisał z Agencją Rozwoju Przemysłu (ARP) umowę leasingu finansowego, dzięki której finansujący oddaje do korzystania spółce nieruchomość gruntową zlokalizowaną  w Zaczerniu, bezpośrednio obok obecnej fabryki ML System. Na działce objętej leasingiem znajduje się hala produkcyjno-magazynowa o powierzchni użytkowej ok. 6,2 tys. m2 wraz  z niezbędnym zapleczem i infrastrukturą.

Cieszymy się, że ARP wspiera dynamiczny rozwój innowacyjnych przedsiębiorstw, takich jak ML System. Stanowi to modelowy przykład współpracy agencji państwowej z polskim, nowoczesnym przemysłem. Będą w niej powstawać innowacyjne produkty w skali światowej. Przejęcie w użytkowanie hali produkcyjnej przyczyni się do przyspieszenia rozwoju spółki. Inwestycja graniczy bezpośrednio z naszą fabryką, co powiększy powierzchnię zakładu z 14 do ponad 20 tyś m2 w jednej lokalizacji – komentuje Dawid Cycoń, prezes ML System.

Specjalne Strefy Ekonomiczne zarządzane przez ARP S.A. odnotowały świetne wyniki za pierwszy kwartał tego roku. Zadeklarowane nakłady inwestycyjne łącznie wyniosły 504,6 mln zł, co stanowi 237 proc. wzrostu w stosunku do analogicznego okresu w 2020 roku. Cały czas pracujemy nad rozszerzaniem oferty o kolejne tereny i infrastrukturę pod nowe inwestycje. Niedawno w naszej strefie „Euro-Park Mielec” zakończyliśmy realizację hali produkcyjno–magazynowej z częścią socjalną, biurową i techniczną w Zaczerniu. Przetarg na udostępnienie hali w formie leasingu wygrała spółka ML System. Cieszymy się, że ta innowacyjna firma rozbudowuje produkcję i dział badawczo-rozwojowy
w naszej strefie
– mówi Paweł Kolczyński, wiceprezes Agencji Rozwoju Przemysłu S.A.

Wartość początkowa umowy leasingu wynosi 17,6 mln zł, a jej spłata następować będzie przez osiem lat, a szczegółowe warunki umowy nie odbiegają od standardów rynkowych stosowanych w umowach tego typu. Wykup przedmiotu leasingu nastąpi po upływie okresu obowiązywania umowy, a roszczenie o przeniesienie własności na spółkę wpisane zostanie w księdze wieczystej prowadzonej dla nieruchomości.

ML System to wysoce wyspecjalizowana spółka technologiczna z bardzo silnym zapleczem badawczo-laboratoryjnym, oferująca innowacyjne rozwiązania fotowoltaiczne zintegrowane z budownictwem (BIPV). Produkty ML System stanowią atrakcyjną alternatywę dla tradycyjnych materiałów budowlanych. Spółka jest liderem w swojej branży na rynku polskim. Co więcej, zgodnie z raportem Building Integrated Photovoltaic Skylights Market 2020-2027, firma należy do grona kluczowych producentów BIPV na świecie. Oferta spółki to również szeroka paleta produktów tradycyjnej fotowoltaiki, produktów Smart City oraz specjalistycznego szkła, w tym dla branży automotive. Łączna powierzchnia zakładów produkcyjnych z magazynami i centrum badawczo-rozwojowym spółki wynosi 14,4 tys. m kw. Spółka dysponuje 13 patentami, a sześć zgłoszeń patentowych czeka na rozpatrzenie.

Kontakt dla mediów

Tomasz Danelczyk

tdanelczyk@tailorsgroup.pl

+48 665 885 390