Serwis relacji inwestorskich

Kompetencje zarządu ML System wzmocnione

Strona główna O ML SystemAktualności Kompetencje zarządu ML System wzmocnione

Pełniąca dotychczas funkcję przewodniczącej rady nadzorczej ML System, Edyta Stanek, dołączyła do zarządu firmy, obejmując stanowisko wiceprezes.

W ramach nowej funkcji obejmę nadzór nad inwestycjami oraz aspektami technologicznymi. Obszary te mają fundamentalne znaczenie dla dalszego wzrostu ML System. W ramach strategii do 2024 r. planujemy znaczące inwestycje zarówno w park maszynowy, jak i infrastrukturę techniczną, które wprowadzą nas w „nową erę produktów kwantowych” – komentuje Edyta Stanek, wiceprezes ML System.

Edyta Stanek jest współzałożycielką ML System, która posiada akcje spółki stanowiące 31,35 proc. jej kapitału. Jest absolwentką Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Robotyki Akademii Górniczo Hutniczej. Była odpowiedzialna za transformację ML System z firmy wykonawczej, świadczącej usługi w budownictwie w firmę produkcyjną oraz za pozyskanie pierwszych zezwoleń w Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park Mielec. Do 30 listopada 2017 r. była kierownikiem transferu technologii w spółce. Jest autorką i współautorką artykułów naukowych z dziedziny fotowoltaiki.

Nowym przewodniczącym pięcioosobowej rady nadzorczej został Piotr Solorz.

ML System to wysoce wyspecjalizowana spółka technologiczna, oferująca innowacyjne rozwiązania fotowoltaiczne zintegrowane z budownictwem (BIPV). Produkty ML System stanowią atrakcyjną alternatywę dla tradycyjnych materiałów budowlanych. Spółka jest liderem w swojej branży na rynku polskim. Co więcej, zgodnie z raportem Building Integrated Photovoltaic Skylights Market 2020-2027, firma należy do grona kluczowych producentów BIPV na świecie. Łączna powierzchnia zakładów produkcyjnych z magazynami i centrum badawczo-rozwojowym spółki wynosi 14,4 tys. m kw. Spółka dysponuje 13 patentami, a pięć zgłoszeń patentowych czeka na rozpatrzenie.

Kontakt dla mediów

Tomasz Danelczyk

tdanelczyk@tailorsgroup.pl

+48 665 885 390