Serwis relacji inwestorskich

Skuteczność działania urządzenia do dezynfekcji ML System potwierdzona przez Politechnikę Śląską

Strona główna O ML SystemAktualności Skuteczność działania urządzenia do dezynfekcji ML System potwierdzona przez Politechnikę Śląską

Centrum Biotechnologii Politechniki Śląskiej, renomowana jednostka biotechnologii, zajmująca się badaniami mikroorganizmów, na podstawie przeprowadzonych testów potwierdziła skuteczność działania w pełni automatycznego urządzenia do dezynfekcji od ML System. We wnioskach ogólnych ekspertyzy przygotowanej przez nienależnych ekspertów wskazano, że w warunkach, w których prowadzono eksperymenty, skuteczność urządzenia w zabijaniu testowanych szczepów mikrobów dochodzi do 98 proc.

– Urządzenie działa w oparciu o wysokoenergetyczne promieniowanie elektromagnetyczne. Neutralizuje wszelkiego rodzaju patogeny, w tym te wywołujące chorobę koronawirusową COVID-19. Usuwa bakterie, wirusy i grzyby z powierzchni szklanych, papierowych, metalowych czy tworzyw sztucznych, zapewniając jednocześnie całkowite bezpieczeństwo dla dezynfekowanych materiałów, np. banknotów. Uruchomiliśmy wstępnie ofertę na rynku i już widzimy spore zainteresowanie produktem – komentuje Dawid Cycoń, prezes ML System.

Szczegóły rozwiązania: https://mlsystem.pl/ml-uv-box/

Urządzenie znajdzie swoje zastosowanie w: służbie zdrowia, biurach, sektorze bankowym, administracji publicznej, hotelach i restauracjach oraz przemyśle.

Specjalnie zaprojektowana architektura wnętrza urządzenia z wykorzystaniem warstw refleksyjnych i odpowiednich źródeł fali elektromagnetycznej (EM) z zakresu UV powoduje, że proces dezynfekcji trwa zaledwie 30 sekund. Dodatkowo, fala elektromagnetyczna jest rozpraszana wewnątrz komory w taki sposób, by proces dezynfekcji powierzchni zachodził równomiernie. Urządzenie nie generuje żadnych zanieczyszczeń, a dzięki zintegrowanemu systemowi zabezpieczeń wyłącza się samoczynnie np. przy wykryciu otwartej pokrywy.

W kwietniu bieżącego roku ML System wprowadziła na rynek szklaną przegrodę – w wersji aktywnej i pasywnej – chroniącą przed wirusami. Przegroda znajduje swoje zastosowanie przede wszystkim w przychodniach medycznych oraz aptekach. W wariancie aktywnym spółka oferuje szybę, która impulsowo, cyklicznie, nagrzewa się do temperatury ok. 75 stopni Celsjusza, likwidując zarazki. Warto podkreślić, że dostępne na rynku szkło antybakteryjne nie jest skutecznym narzędziem w walce z wirusami. W przegrodach zastosowano szkło bezpieczne, a w wersji pasywnej, w celu ułatwienia bezpośredniej komunikacji, zamontowano dodatkową szybę.

Szczegóły rozwiązania: https://mlsystem.pl/przegroda-szklana/

ML System to wysoce wyspecjalizowana spółka technologiczna, oferująca innowacyjne rozwiązania fotowoltaiczne zintegrowane z budownictwem (BIPV). Produkty ML System stanowią atrakcyjną alternatywę dla tradycyjnych materiałów budowlanych. Spółka jest liderem w swojej branży na rynku polskim. Co więcej, zgodnie z raportem Building Integrated Photovoltaic Skylights Market 2020-2027, firma należy do grona kluczowych producentów BIPV na świecie. Łączna powierzchnia zakładów produkcyjnych  z magazynami i centrum badawczo-rozwojowym spółki wynosi 14,4 tys. m kw. ML System na koniec 2019 r. zatrudniał 183 osoby. Spółka dysponuje 13 patentami, a pięć zgłoszeń patentowych czeka na rozpatrzenie.

 

 

Kontakt dla mediów

Tomasz Danelczyk

tdanelczyk@tailorsgroup.pl

+48 665 885 390