Serwis relacji inwestorskich

ML System z umową o wartości 28,3 mln zł w sektorze publicznym

Strona główna O ML SystemAktualności ML System z umową o wartości 28,3 mln zł w sektorze publicznym

ML System z umową o wartości 28,3 mln zł w sektorze publicznym

ML System podpisał z Krakowskim Szpitalem Specjalistycznym im. Jana Pawła II umowę o wartości 28,3 mln zł netto na modernizację energetyczną budynków. Projekt zakłada wykonanie robót budowlano-instalacyjnych wraz z dostawą i montażem urządzeń. Lider branży BIPV konsekwentnie rozwija potencjał eksportowy – dostarczył moduły fotowoltaiczne na nowy rynek, jakim jest Holandia, umacnia ponadto pozycję w Skandynawii.

W ramach zadania m.in. zamontujemy moduły fotowoltaiczne o łącznej mocy 323 kWp na dachach, elewacjach i zadaszeniach parkingowych, tzw. carportach kompleksu szpitalnego – komentuje Dawid Cycoń, prezes ML System.

Fakt, że duży wysiłek kierujemy na rozwój linii fotowoltaicznych szyb kwantowych nie powoduje, że zapominamy o dotychczasowej działalności. W zakresie BIPV, jak widać, budujemy silny portfel zamówień na rynku krajowym oraz konsekwentnie umacniamy swoją obecność w Skandynawii. Mamy również nadzieję, że podpisana umowa o współpracy z Guardian Glass przyniesie efekty na innych rynkach Europy Zachodniej – dodaje Dawid Cycoń.

W ramach dynamicznie rosnącego segmentu fotowoltaiki klasycznej, wspieranego programami rządowymi, takimi jak „Mój prąd”, ML System zbudował zespół sprzedaży do prosumentów oraz nawiązał współpracę z krajowymi hurtowniami elektrycznymi i zespołami instalatorskimi w zakresie PV.

ML System konsekwentnie rozwija sprzedaż zagraniczną. Lider branży BIPV dostarczył laminowane moduły fotowoltaiczne typu szkło-szkło o łącznej powierzchni 97 m2 do partnera holenderskiego, realizującego prestiżowy wieżowiec The Hague Tower w Hadze. Spółka otrzymała także kolejne zamówienie z Norwegii (Port w Oslo) na czarne moduły fotowoltaiczne typu szkło-szkło z wykorzystaniem szkła satynowego do instalacji na fasadę wentylowaną.

Wśród aktualnie realizowanych projektów krajowych, uwzględniających montaż produktów fotowoltaicznych, są m.in.: Zamek w Lublinie, Wydział Mechaniczny Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej, zakład produkcyjny PKN ORLEN w Płocku, pilotażowa instalacja na dachu jednego z budynków siedziby głównej PGNIG w Warszawie, Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Warszawie.

ML System to wysoce wyspecjalizowana spółka technologiczna, oferująca innowacyjne rozwiązania fotowoltaiczne zintegrowane z budownictwem (BIPV). Produkty ML System stanowią atrakcyjną alternatywę dla tradycyjnych materiałów budowlanych. Spółka jest liderem w swojej branży na rynku polskim. Co więcej, zgodnie z raportem Building Integrated Photovoltaic Skylights Market 2020-2027, firma należy do grona kluczowych producentów BIPV na świecie. Łączna powierzchnia zakładów produkcyjnych z magazynami i centrum badawczo-rozwojowym spółki wynosi 14,4 tys. m kw. ML System zatrudnia ponad 200 osób. Spółka dysponuje 12 patentami, a pięć zgłoszeń patentowych czeka na rozpatrzenie.