Serwis relacji inwestorskich

ML System rozszerza ofertę produktów dzięki certyfikatom dla konstrukcji aluminiowych i stalowych

Strona główna O ML SystemAktualności ML System rozszerza ofertę produktów dzięki certyfikatom dla konstrukcji aluminiowych i stalowych

ML System rozszerza ofertę produktów dzięki certyfikatom dla konstrukcji aluminiowych i stalowych

ML System otrzymał certyfikaty dla konstrukcji aluminiowych i stalowych (EN1090-3). Audytu dokonała renomowana firma TÜV Rheinland Polska. Przyznane atesty rozszerzają portfolio produktowe lidera polskiego rynku fotowoltaiki zintegrowanej
z budynkami (BIPV).

W związku z dużym zapotrzebowaniem na instalacje klasyczne rozszerzamy ofertę o konstrukcje dachowe i naziemne, dedykowane klientom hurtowym i detalicznym. Do wykonania większości z nich wymagana jest klasa EXC1. Poddaliśmy się jednak większym wymaganiom i otrzymaliśmy certyfikat klasy EXC2, co pozwala na projektowanie i wykonanie konstrukcji o tzw. większych konsekwencjach zniszczenia. Mowa o dużych przekryciach BIPV, np. placach dworcowych. Takie możliwości daje nam nowoczesny park maszynowy, w tym pięcioosiowe centrum obróbcze, działające w technologii CNC (Computerized Numerical Control, pol. komputerowe sterowanie urządzeń numerycznych) – komentuje Dawid Cycoń, prezes ML System.

Certyfikacja obejmuje swoim zakresem konstrukcje: pod moduły PV na dachach skośnych i płaskich, pod moduły PV na gruncie, wiat, zadaszeń miejsc parkingowych, tzw. carportów oraz obiekty smart city.

Wprowadzenie jednolitego, 8-proc. VAT-u dla przydomowych instalacji, obejmującego także pergole czy zadaszenia parkingowe, w połączeniu z dofinansowaniem z programu „Mój prąd” oraz ulgą termomodernizacyjną sprawia, że inwestycja w fotowoltaikę daje prosumentom wymierne korzyści. Zyskują oni konkurencyjny cenowo i zarabiający na siebie, a przy tym trwały i atrakcyjny architektonicznie, produkt.

ML System wypracował w minionym roku 93,4 mln zł przychodów ze sprzedaży, 14,0 mln zł EBITDA oraz 3,5 mln zł zysku netto.

ML System S.A. to wysoce wyspecjalizowana spółka technologiczna, oferująca innowacyjne rozwiązania fotowoltaiczne zintegrowane z budownictwem (BIPV). Produkty ML System stanowią atrakcyjną alternatywę dla tradycyjnych materiałów budowlanych. Spółka jest liderem w swojej branży na rynku polskim. Co więcej, zgodnie z raportem Global Building Integrated Photovoltaic Skylights Market 2017-2021, firma należy do grona pięciu kluczowych producentów BIPV na świecie. Łączna powierzchnia zakładów produkcyjnych z magazynami i centrum badawczo-rozwojowym spółki wynosi 14,4 tys. m kw. ML System na koniec 2019 r. zatrudniał 183 osoby. Spółka dysponuje 11 patentami, a siedem zgłoszeń patentowych czeka na rozpatrzenie.