Serwis relacji inwestorskich

ML System wprowadza na rynek szklane przegrody przeciwwirusowe

Strona główna O ML SystemAktualności ML System wprowadza na rynek szklane przegrody przeciwwirusowe

ML System wprowadza na rynek szklane przegrody przeciwwirusowe

ML System, wyspecjalizowana spółka technologiczna, będąca liderem polskiego rynku fotowoltaiki zintegrowanej z budynkami (BIPV), wprowadziła na rynek szklaną przegrodę – w wersji aktywnej i pasywnej – chroniącą przed wirusami. Jest to odpowiedź na wzrost zapotrzebowania na tego typu asortyment w związku z pandemią COVID-19.

Przegroda znajdzie swoje zastosowanie zarówno w przychodniach medycznych czy aptekach, jak i transporcie publicznym (autobusy, trolejbusy). W wariancie aktywnym proponujemy szybę, która impulsowo, cyklicznie, będzie się nagrzewać do temperatury ok. 75 stopni Celsjusza likwidując zarazki. Warto podkreślić, że dostępne na rynku szkło antybakteryjne nie jest skutecznym narzędziem w walce z wirusami – komentuje Dawid Cycoń, prezes ML System.

W przegrodach zastosowano szkło bezpieczne, a w wersji pasywnej, w celu ułatwienia bezpośredniej komunikacji, zastosowano dodatkową szybę.

Pierwsze przegrody zostały już zainstalowane w pięciu łódzkich przychodniach należących do Poradni Lekarzy Rodzinnych.

Szczegóły rozwiązania: https://mlsystem.pl/przegroda-szklana/

ML System w pierwszych dziewięciu miesiącach 2019 r. wypracował 65,9 mln zł skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży, 11,2 mln zł EBITDA oraz 3,8 mln zł zysku netto.

ML System S.A. to wysoce wyspecjalizowana spółka technologiczna, oferująca innowacyjne rozwiązania fotowoltaiczne zintegrowane z budownictwem (BIPV). Produkty ML System stanowią atrakcyjną alternatywę dla tradycyjnych materiałów budowlanych. Spółka jest liderem w swojej branży na rynku polskim. Co więcej, zgodnie z raportem Global Building Integrated Photovoltaic Skylights Market 2017-2021, firma należy do grona pięciu kluczowych producentów BIPV na świecie. Łączna powierzchnia zakładu produkcyjnego oraz centrum badawczo-rozwojowego spółki wynosi 9,3 tys. m kw. ML System na koniec III kwartału 2019 r. zatrudniał 167 osoby, w tym 25 osób to kadra B+R. ML System posiada ochronę na 17 zgłoszeń patentowych w tym dwanaście patentów już jest przyznanych.