Serwis relacji inwestorskich

ML System bliżej uruchomienia sprzedaży do partnerów z branży transportowej

Strona główna O ML SystemAktualności ML System bliżej uruchomienia sprzedaży do partnerów z branży transportowej

ML System bliżej uruchomienia sprzedaży do partnerów z branży transportowej

Szyba hartowana, laminowana produkcji ML System, wyspecjalizowanej spółki technologicznej, będącej liderem polskiego rynku fotowoltaiki zintegrowanej z budynkami (BIPV), otrzymała homologację od Transportowego Dozoru Technicznego. Co istotne, atest obejmuje również szyby z powłoką z kropek kwantowych.

Otrzymanie nowej homologacji umożliwi sprzedaż  do branży transportowej naszego flagowego produktu, jakim jest szyba z powłoką kwantową. Ponadto w ramach certyfikacji będziemy mogli zaoferować partnerom szyby z powłoką grzewczą. Mówimy nie tylko o producentach pociągów i autobusów, z którymi prowadzimy zaawansowane prace wdrożeniowe, ale także samochodów. Powyższe działania wpisują się w strategię dywersyfikacji portfolio produktowego– komentuje Dawid Cycoń, prezes ML System.

Kilka dni temu ML System otrzymał 16,9 mln zł dofinansowania od Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) na komercjalizację innowacyjnej szyby zespolonej z powłoką selektywną, która także znajdzie zastosowanie w branży transportowej, a ponadto budowlanej i stolarki okiennej.

ML System S.A. to wysoce wyspecjalizowana spółka technologiczna, oferująca innowacyjne rozwiązania fotowoltaiczne zintegrowane z budownictwem (BIPV). Produkty ML System stanowią atrakcyjną alternatywę dla tradycyjnych materiałów budowlanych. Spółka jest liderem w swojej branży na rynku polskim. Co więcej, zgodnie z raportem Global Building Integrated Photovoltaic Skylights Market 2017-2021, firma należy do grona pięciu kluczowych producentów BIPV na świecie. Łączna powierzchnia zakładu produkcyjnego oraz centrum badawczo-rozwojowego spółki wynosi 9,3 tys. m kw. ML System na koniec I półrocza 2019 r. zatrudniał 152 osoby, w tym 25 osób to kadra R&D. Firma ML System posiada ochronę na 18 zgłoszeń patentowych w tym dziewięć patentów już jest przyznanych.