Serwis relacji inwestorskich

ML System rozwija sprzedaż B2C w ramach programu „Mój prąd” w sprzyjającym otoczeniu zewnętrznym

Strona główna O ML SystemAktualności ML System rozwija sprzedaż B2C w ramach programu „Mój prąd” w sprzyjającym otoczeniu zewnętrznym

ML System rozwija sprzedaż B2C w ramach programu „Mój prąd” w sprzyjającym otoczeniu zewnętrznym

Jak informuje Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej z programu „Mój prąd” wypłacono już 8 mln zł dotacji na 1 611 instalacji PV. Z kolei Polskie Sieci Energetyczne zakomunikowały właśnie, że w październiku przekroczona została bariera 1 GW mocy zainstalowanej w fotowoltaice. ML System, lider polskiego rynku fotowoltaiki zintegrowanej z budynkami (BIPV), liczy, że pozytywne otoczenie zewnętrzne przełoży się na rozwój sprzedaży do odbiorców indywidualnych.

Z dużym zadowoleniem obserwujemy rozwój krajowego rynku fotowoltaiki prosumenckiej. Wychodząc naprzeciw korzystnym trendom rynkowym rozpoczęliśmy sprzedaż modułów fotowoltaicznych do beneficjentów programu „Mój prąd”. Obserwujemy duże zainteresowanie naszą ofertą, a szczególną popularnością cieszy się „kolorowa fotowoltaika” – komentuje Dawid Cycoń, prezes ML System.

W ramach rozwoju sprzedaży w kanale B2C ML System uruchomił dedykowaną stronę internetową: mojprad.mlsystem.pl. Klienci zainteresowani dotacją z programu „Mój prąd” znajdą tam niezbędne informacje dotyczące zarówno samej inicjatywy rządowej, jak i oferty ML System.

ML System, jako jedyna firma na rynku, proponuje kolorowe panele fotowoltaiczne – na życzenie klienta w dowolnie wybranej barwie – oraz wytrzymałe i wysokowydajne moduły dedykowane systemowym zadaszeniom tarasów i miejscom postojowym – tzw. „carportom”. Oferuje fotowoltaikę wytworzoną w Polsce, w podrzeszowskim Zaczerniu, w własnej fabryce. Do produkcji wykorzystuje jedynie sprawdzone materiały od renomowanych dostawców.

Dotychczas spółka zamontowała panele fotowoltaiczne na dachach ponad 4 000 domów. Łączna, zainstalowana w ten sposób moc to ponad 12 MW, co pozwala generować 7 mln zł oszczędności rocznie.

Budżet rządowego programu „Mój prąd” ma wynieść 1 mld zł, a pojedynczy prosument może ubiegać się o dofinansowanie do 5 tys. zł. Przy zakładanej cenie instalacji rzędu 20 tys. zł spółka określa potencjał rynku na 4 mld zł.

ML System S.A. to wysoce wyspecjalizowana spółka technologiczna, oferująca innowacyjne rozwiązania fotowoltaiczne zintegrowane z budownictwem (BIPV). Produkty ML System stanowią atrakcyjną alternatywę dla tradycyjnych materiałów budowlanych. Spółka jest liderem w swojej branży na rynku polskim. Co więcej, zgodnie z raportem Global Building Integrated Photovoltaic Skylights Market 2017-2021, firma należy do grona pięciu kluczowych producentów BIPV na świecie. Łączna powierzchnia zakładu produkcyjnego oraz centrum badawczo-rozwojowego spółki wynosi 9,3 tys. m kw. ML System na koniec I półrocza 2019 r. zatrudniał 152 osoby, w tym 25 osób to kadra R&D. Firma ML System posiada ochronę na 16 zgłoszeń patentowych w tym dziewięć patentów już jest przyznanych.