Serwis relacji inwestorskich

ML System liczy na wzrost biznesu dzięki programowi „Mój prąd”

Strona główna O ML SystemAktualności ML System liczy na wzrost biznesu dzięki programowi „Mój prąd”

ML System liczy na wzrost biznesu dzięki programowi „Mój prąd”

ML System, lider polskiego rynku fotowoltaiki zintegrowanej z budynkami (BIPV), uruchomia sprzedaż modułów fotowoltaicznych do klientów indywidualnych, zainteresowanych uczestnictwem w programie „Mój prąd”. Spółka, jako jedyna na rynku, proponuje prosumentom kolorowe panele.

Mocne fundamenty finansowe, sprawdzony model działania, status spółki publicznej oraz zaawansowanie technologiczne organizacji pozwalają dostrzec w ML System profesjonalnego partnera wśród klientów B2C – podkreśla Dawid Cycoń, prezes ML System.

Dotychczas spółka zamontowała panele fotowoltaiczne na dachach ponad 4 000 domów. Łączna, zainstalowana w ten sposób moc to ponad 12 MW, co pozwala generować 7 mln zł oszczędności rocznie.

Ponadto spółka dostarczyła panele do kilkunastu farm fotowoltaicznych zlokalizowanych w całej Polsce, m.in.: MPWiK w Rzeszowie, Zamek Królewski w Niepołomicach, PWiK w Olsztynie, MPGK w Stargardzie. Obecnie realizuje projekt o wartości 40 mln netto dla MPWiK w Warszawie.

Doświadczenie osiągnięte podczas realizacji umów B2B także jest niebagatelne. Wystarczy wspomnieć, że z rozwiązań fotowoltaicznych ML System korzystają m.in.: Uniwersytet Medyczny w Warszawie, Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Rolniczy w Krakowie, Uniwersytet Wrocławski, Kielecki Park Technologiczny, Tauron w Krakowie i Gliwicach, czy Filharmonia Podkarpacka. Po fotowoltaikę produkcji spółki sięgają także odbiorcy zagraniczni, np. Szpital University College w Londynie, Romande Energie Office w Morges w Szwajcarii.

Budżet rządowego programu „Mój prąd” ma wynieść 1 mld zł, a pojedynczy prosument może ubiegać się o dofinansowanie do 5 tys. zł.

Przy zakładanej cenie instalacji rzędu 20 tys. zł krystalizuje się rynek o wartości 4 mld zł. Oferujemy moduły wytworzone w Polsce, w podrzeszowskim Zaczerniu, w fabryce spółki. Do produkcji wykorzystujemy jedynie sprawdzone materiały od renomowanych dostawców. Naszą przewagę konkurencyjną dostrzegamy nie tylko w jakości wykonania fotowoltaiki, a także w rozpiętości oferty. Jako jedyni na rynku proponujemy kolorowe panele – na życzenie klienta w dowolnie wybranej barwie – oraz wytrzymałe i wysokowydajne moduły dedykowane systemowym zadaszeniom tarasów i miejscom postojowym – tzw. „carportom” – wskazuje Dawid Cycoń.

ML System proponuje klientom indywidualnym pełne wsparcie – od załatwienia wszelkich formalności i pomoc w uzyskaniu finansowania na część nierefundowaną, po montaż instalacji i jej bieżący serwis. Dodatkowo oferuje autorski system zarządzania energią i bezpieczeństwem, który 24/7 kontroluje działanie instalacji.

ML System S.A. to wysoce wyspecjalizowana spółka technologiczna, oferująca innowacyjne rozwiązania fotowoltaiczne zintegrowane z budownictwem (BIPV). Produkty ML System stanowią atrakcyjną alternatywę dla tradycyjnych materiałów budowlanych. Spółka jest liderem w swojej branży na rynku polskim. Co więcej, zgodnie z raportem Global Building Integrated Photovoltaic Skylights Market 2017-2021, firma należy do grona pięciu kluczowych producentów BIPV na świecie. Łączna powierzchnia zakładu produkcyjnego oraz centrum badawczo-rozwojowego spółki wynosi 9,3 tys. m kw. ML System na koniec I półrocza 2019 r. zatrudniał 152 osoby, w tym 25 osób to kadra R&D. Firma ML System posiada ochronę na 15 zgłoszeń patentowych w tym osiem patentów już jest przyznanych.